Про підприємство

 rzt logo     ПрАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина» Мінпромполітики України спеціалізується на випуску запасних частин до колісних тракторів.

      Після звільнення міста Ромни у вересні 1943 року за вказівкою партійних та радянських органів, роменці розпочали відновлення зруйнованого війною господарства міста.

      На майданчику, де зараз завод, були одні руїни, зруйновані будівлі. Ось у цих пристосованих приміщеннях, без будь-якої механізації невелика група людей, кілька десятків людей з числа вояків, що повернулися з фронту, розпочали перші свої роботи з ремонту сільськогосподарської техніки. Так було організовано на початку свого існування, міжрайонну майстерню капітального ремонту сільгосптехніки (ММКР), де проводився ремонт нафтових двигунів та тракторних моторів ХТЗ, ДТ-54, КДП.

      Однак народному господарству все більше потрібно техніки, запасних частин до неї. Вирішуючи це питання, на базі колишніх майстерень, 1958 року, було організовано Роменський завод "Тракторозапчастина".

      З організацією заводу почало розвиватись виробництво. До встановлення твердих завдань та конкретної номенклатури доводилося заводу самому налагоджувати кооперовані зв'язки з іншими великими підприємствами як виробничі послуги.

      У старих, пристосованих під виробництво приміщеннях, без найпростіших зручностей, протягом першого року роботи заводу в 1959 році, було випущено продукції у сумі 182 тыс.руб. при загальній чисельності 69 осіб та наявності основних виробничих фондів на 74 тис.руб.

      На період заснування заводу в колишніх приміщеннях ММКР знаходилося старе непродуктивне обладнання, яке потребувало заміни та модернізації.

      Починаючи з 1960 року, завод отримує нове обладнання, підвищується технічний рівень, зростає продуктивність праці, покращується якість продукції, завод починає проводити будівництво нових цехів, адміністративно-побутового корпусу, складських приміщень та інших необхідних для виробничої діяльності ділянок.

      Зараз завод займає площу 2,5 га і випускає понад 1000 найменувань виробів для колісних тракторів, вантажних та легкових автомобілів, вантажо-підйомного транспорту товарів народного споживання, залізничного транспорту, шахтного та бурового обладнання

Продукція заводу має великий попит, як в Україні, так і за її кордоном. Основними споживачами є країни Європи, а саме  Німеччина, Польща, Австрія, Країни Балтії,Туреччина, країни близького Сходу Угорщина та інші.

      З 1 квітня 2008 року на підприємстві впроваджено систему менеджменту якості відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 9001-2000. Сертифікат видано незалежною організацією TNO Certification B.V. 

 
 
Top